Lindströms begravningsbyrå

AuktoriseradJönköpings län
Kungsgatan 23, 561 31 Huskvarna
Nära Jönköpings län
Auktoriserad BegravningsbyråSBF-medlemDel av Klara Hill-nätverket

Om Lindströms begravningsbyrå

Auktoriserad Begravningsbyrå vilket betyder att företaget uppfyller högt ställda krav på utbildning, kvalitet, miljö och arbetsmiljö. Auktorisationskontroll har gjorts.

Tjänster vi erbjuder

Traditionella begravningar
Kremering
Minnesstund
Kaffestund efter ceremonin
Dödsfallsjuridik
Livstidsjuridik

Våra specialiteter

Auktoriserad Begravningsbyrå

Vi erbjuder detta med högsta kvalitet och omsorg.

SBF-medlem

Vi erbjuder detta med högsta kvalitet och omsorg.

Del av Klara Hill-nätverket

Vi erbjuder detta med högsta kvalitet och omsorg.

Vill ni hellre bli kontaktade?

Beskriv kort vad ni behöver hjälp med, så förmedlar vi er förfrågan till begravningsbyråer nära er. Tjänsten är kostnadsfri och ni binder er inte till något.

Skicka en förfrågan

Katalogen är neutral: alla byråer listas gratis och ingen kan betala för en bättre placering.

Vanliga frågor om Lindströms begravningsbyrå

Var ligger Lindströms begravningsbyrå?

Lindströms begravningsbyrå finns på Kungsgatan 23 i Huskvarna, Jönköpings län.

Vilka tjänster erbjuder Lindströms begravningsbyrå?

Byrån erbjuder Traditionella begravningar, Kremering, Minnesstund med flera - totalt 6 olika tjänster.

Vilka öppettider har Lindströms begravningsbyrå?

Byrån har öppet 08:00-17:00 på vardagar, och erbjuder även jourtjänst 24/7.

Är Lindströms begravningsbyrå auktoriserad?

Ja, byrån är medlem i Sveriges Begravningsbyråers Riksförbund (SBR), som ställer krav på professionalism och etiska riktlinjer.

Vad kostar tjänsterna hos Lindströms begravningsbyrå?

Priset varierar beroende på vilken typ av begravning och vilka tjänster du väljer. Kontakta byrån för en kostnadsfri offert anpassad efter dina önskemål och budget.

Hur kontaktar jag Lindströms begravningsbyrå?

Ring 036-13 70 11. Maila lindstroms.huskvarna@klarahill.se. Byråns egen webbplats har mer information.

Har du besökt Lindströms begravningsbyrå?

Hjälp andra genom att dela din upplevelse eller rapportera felaktig information.

Skicka feedback