Rydaholmsbygdens Begravningsbyrå

AuktoriseradJönköpings län
Alvestavägen 3, 331 76 Rydaholm
Nära Jönköpings län
Auktoriserad BegravningsbyråSBF-medlemBygdeförankring

Om Rydaholmsbygdens Begravningsbyrå

Auktoriserad Begravningsbyrå vilket betyder att företaget uppfyller högt ställda krav på utbildning, kvalitet, miljö och arbetsmiljö. Auktorisationskontroll har gjorts.

Tjänster vi erbjuder

Traditionella begravningar
Kremering
Minnesstund
Kaffestund efter ceremonin
Dödsfallsjuridik
Livstidsjuridik

Våra specialiteter

Auktoriserad Begravningsbyrå

Vi erbjuder detta med högsta kvalitet och omsorg.

SBF-medlem

Vi erbjuder detta med högsta kvalitet och omsorg.

Bygdeförankring

Vi erbjuder detta med högsta kvalitet och omsorg.

Vill ni hellre bli kontaktade?

Beskriv kort vad ni behöver hjälp med, så förmedlar vi er förfrågan till begravningsbyråer nära er. Tjänsten är kostnadsfri och ni binder er inte till något.

Skicka en förfrågan

Katalogen är neutral: alla byråer listas gratis och ingen kan betala för en bättre placering.

Vanliga frågor om Rydaholmsbygdens Begravningsbyrå

Var ligger Rydaholmsbygdens Begravningsbyrå?

Rydaholmsbygdens Begravningsbyrå finns på Alvestavägen 3 i Rydaholm, Jönköpings län.

Vilka tjänster erbjuder Rydaholmsbygdens Begravningsbyrå?

Byrån erbjuder Traditionella begravningar, Kremering, Minnesstund med flera - totalt 6 olika tjänster.

Vilka öppettider har Rydaholmsbygdens Begravningsbyrå?

Byrån har öppet 08:00-17:00 på vardagar, och erbjuder även jourtjänst 24/7.

Är Rydaholmsbygdens Begravningsbyrå auktoriserad?

Ja, byrån är medlem i Sveriges Begravningsbyråers Riksförbund (SBR), som ställer krav på professionalism och etiska riktlinjer.

Vad kostar tjänsterna hos Rydaholmsbygdens Begravningsbyrå?

Priset varierar beroende på vilken typ av begravning och vilka tjänster du väljer. Kontakta byrån för en kostnadsfri offert anpassad efter dina önskemål och budget.

Hur kontaktar jag Rydaholmsbygdens Begravningsbyrå?

Ring 0472-26 10 16. Maila info@e-nilssons.se. Byråns egen webbplats har mer information.

Har du besökt Rydaholmsbygdens Begravningsbyrå?

Hjälp andra genom att dela din upplevelse eller rapportera felaktig information.

Skicka feedback